Philips Hue příslušenství a jeho výhody (2. část)

V předchozím článku jsme si řekli několik základních informací o příslušenství značky Philips Hue. Hlouběji jsme se zaměřili například na mozek celého systému Hue Bridge nebo na bezdrátový stmívačStmívače - slouží k plynulému rozsvěcování a zhasínání svítidel, je potřeba si dát pozor na LED zdroje, protože všechny stmívače s nimi nemusí být kompatibilní. Hue Dimmer Switch, díky kterým se ovládání osvětlení stává zábavou. Dnes se podíváme na zbylé produkty, které do této kategorie také spadají a přináší nám mnoho výhod.

Konkrétně budeme mluvit o:

Chytrá zásuvka Hue Smart Plug

Jedná se o minimalistické příslušenství, které vám umožní proměnit každé světlo na inteligentní – dokonce i když nepodporuje technologii Hue. Inteligentní světlo budete moci ovládat pomocí aplikace Philips Hue anebo hlasem přes hlasové asistenty. Navíc při použití technologie Bluetooth budete moci světla ovládat okamžitě! Svou chytrou zásuvku můžete připojit k Hue Bridge a získáte tak další skvělé funkce.

Hlavní výhody chytré zásuvky Hue Smart Plug:

 • Podpora Bluetooth

 • Podpora Hue Bridge

 • Lze připojit jakékoliv světlo

 • Bezprostřední ovládání přes Bluetooth

 • Ovládání přes aplikaci či hlasem (při použití Hue Bridge)

 • Přidáním Hue Bridge získáte další funkce

Zástrčka Philips Hue Smart Plug se hodí do každého interiéru. Má čistou bílou barvu a decentní design s malými rozměry 5,1 x 5,1 x 8,4 cm. Skvěle ladí s okolním prostředím. S její pomocí můžete do systému Hue přidat jakékoli světlo, a to bez dalších kabelů a složité instalace.


Clanek-15_01-(Kopirovat).jpgClanek-15_02-(Kopirovat).jpg

Jak mohu začít používat zástrčku Hue Smart Plug?

Jednoduše zasuňte zásuvku Hue Smart Plug do vaší běžné zásuvky. Na přední straně zástrčky se zeleně rozsvítí LED kontrolka, což znamená, že je zástrčka aktivní.

Nastavení pomocí Hue Bridge:

 1. V aplikaci Philips Hue přejděte na kartu Nastavení.

 2. Klepněte na možnost Světla.

 3. Klepněte na ikonu plus (+) v pravém horním rohu.

 4. Klepnutím na možnost Hledání přidejte chytrou zástrčku Hue.

Nastavení pomocí technologie Bluetooth:

 1. V aplikaci Hue Bluetooth přejděte na kartu Nastavení.

 2. Klepněte na možnost Správa světel.

 3. Klepněte na ikonu plus (+) v pravém horním rohu.

 4. Klepnutím na možnost Hledání přidejte chytrou zástrčku Hue.

Mohu pomocí zástrčky Smart Plug stmívat světla?

Ne! Pomocí zástrčky Smart Plug můžete světlo vypnout a zapnout prostřednictvím mobilní aplikace nebo hlasu, nepodporuje však stmívání ani zjasňování.

Mohu do zástrčky Smart Plug připojit i jiné spotřebiče (např. rychlovarnou konvici)?

Zástrčka Smart Plug je navržena výhradně pro použití se svítidly jinými než Philips Hue. V aplikaci Philips Hue se připojené zařízení zobrazí jako světlo a bude tak i fungovat pro časovače, rutiny, místnosti a zóny. Pokud do zástrčky Smart Plug zapojíte jiný spotřebič, může dojít k poruše!

Jaký maximální příkon světla podporuje zástrčka Smart Plug?

Níže uvádíme příklady pro vybrané země:

 • Kontinentální Evropa: 2300 W

 • Velká Británie a Irsko: 3250 W

 • Severní Amerika: 1800 W

 • Austrálie a Nový Zéland: 2400 W

Modul nástěnného vypínače Hue Wall Switch

Díky tomuto modulu Philips Hue budete moci ovládat svá chytrá světla Philips Hue, i když budou připojena do obyčejných nástěnných vypínačů. Modul se instaluje přímo za stávající vypínač do montážní krabice. Připojená světla budete mít vždy po ruce! Vypínačem si budete moci nastavovat světelné scény u jednotlivých světel nebo dokonce pro celou místnost či zónu. Modul je prodáván v balení po 1 či 2 kusech a je kompatibilní se všemi světly Philips Hue. K jeho fungování je potřeba Hue Bridge, který se prodává samostatně!

Clanek-15_03-(Kopirovat).jpgClanek-15_04-(Kopirovat).jpg

Jak mám nainstalovat modul vypínače Hue Wall Switch?

Před instalací se podívejte na toto instruktážní video. Pokud si ani po shlédnutí na instalaci nástěnného modulu netroufáte, požádejte o pomoc svého elektrikáře.

Kde najdu další pokyny k instalaci?

Další dokumenty si můžete stáhnout zde:

Mohu pomocí tohoto modulu ovládat jiná než chytrá světla Philips Hue?

Ne. Modul nástěnného vypínače Hue funguje pouze se světly Hue a vyžaduje zařízení Hue Bridge! Po instalaci modulu můžete ovládat světla Hue pomocí stávajícího (tradičního) vypínače, za kterým je nástěnný vypínač Hue nainstalován. Vypínač také můžete nakonfigurovat tak, aby ovládal vybrané místnosti nebo zóny.

Vejde se modul nástěnného vypínače Hue za můj stávající vypínač?

Modul nástěnného vypínače Hue o rozměrech 4,3 cm × 3,7 x 1 cm byl navržen tak, aby se vešel za většinu standardních vypínačů. Může se stát, že některé vypínače mohou mít nestandardní elektrickou krabici, do které se modul nástěnného vypínače Hue nemusí vejít.

Před zahájením instalace odmontujte stávající vypínač a zkontrolujte, zda se za něj modul nástěnného vypínače Hue vejde. Před zahájením jakékoli elektrotechnické práce (včetně odstranění stávajícího vypínače) nezapomeňte vypnout jistič!

S jakými typy vypínačů funguje nástěnný modul Hue?

Modul nástěnného vypínače Hue funguje s většinou běžných vypínačů, mimo jiné včetně těchto:

 • Jednoduché/dvojité kolébkové přepínače v jedné desce

 • Jednoduché/dvojité přepínací vypínače v jedné desce

 • Tlačítkové vypínače, tj. vypínače, které se po stisknutí vrátí do neutrální polohy

Některé vypínače (například vypínače s vestavěnými stmívači nebo s kombinací zásuvky a vypínače) však nejsou s moduly vypínačů Hue kompatibilní. Další informace o kompatibilních vypínačích najdete v instalační příručce modulu nástěnného vypínače Hue.

Je modul nástěnného vypínače Hue spojen s rozvodem elektřiny v domácnosti nebo s nulovým vodičem?

Modul nástěnného vypínače Hue je napájen pomocí baterií a nevyžaduje tedy nulový vodič ani není připojen k rozvodu elektřiny v domácnosti.

Moduly Hue jsou dodávány se zasouvacími svorkami. Tyto konektory se používají k vzájemnému propojení síťového vedení tak, aby vaše chytrá světla byla stále napájena. To znamená, že budou vždy ovladatelná, a to i pomocí stávajících vypínačů.

Jaká je životnost přiložené baterie modulu Hue?

Při běžném používání za normálních podmínek ve vnitřním prostoru vydrží baterie nejméně 5 let. Když je baterie téměř vybitá, na kartě Nastavení v aplikaci Hue se zobrazí výstraha.

Jak funguje funkce přepínání světelných scén?

Pomocí této funkce můžete nakonfigurovat vypínače na aktivaci až tří světelných scén. Každé stisknutí (nebo přepnutí, podle toho, jaký vypínač máte) nastaví novou scénu. Jedním stisknutím aktivujete první scénu, dalším stisknutím během tří sekund nastavíte druhou scénu. Dalším stisknutím během dalších tří sekund nastavíte třetí. Opětovným stisknutím po třetí scéně se aktivuje první scéna. Funkce přepínání scén funguje ve smyčce.

Můžu pomocí modulu Hue světla stmívat?

To závisí na typu vašeho vypínače:

 1. Pokud je modul nástěnného vypínače Hue nainstalován za kolébkovým přepínačem, není možné světla ztlumit tradičním způsobem. Pomocí funkce přepínání scén však můžete tyto tři scény nakonfigurovat na různé úrovně jasu a stmívat světla prostřednictvím přepínání scén.

 2. Jestliže je modul nástěnného vypínače Hue nainstalován za tlačítkovým vypínačem, který se po stisknutí vrátí do neutrální polohy, můžete světla ztlumit delším stisknutím vypínače.

Funguje modul nástěnného vypínače Hue s technologií Bluetooth?

Ne. Vyžaduje připojení k Hue Bridge, který je prodáván samostatně.

Co dělat, když můj modul nástěnného vypínače Hue nefunguje správně nebo není vidět v aplikaci?

Nejprve zkontrolujte, zda je správně nainstalován podle pokynů v instruktážním videu a instalační příručce. Před prováděním jakýchkoli elektrotechnických prací nezapomeňte vypnout jistič. Jestliže je modul nástěnného vypínače Hue nainstalován správně, ale stále nefunguje, resetujte ho podle pokynů v instalační příručce.

Důležité rady a pokyny k nákupu a instalaci

 • Pozor! Elektrická zařízení smí instalovat a připojovat pouze osoby s odbornými znalostmi elektrotechniky.

 • V zájmu bezpečné instalace, uvedení do provozu a správného fungování si přečtěte instalační příručku a příslušné předpisy.

 • Před jakoukoli montáží, demontáží nebo výměnou baterie vždy vypněte jistič.

 • Zajistěte, aby během montáže, demontáže nebo výměny baterie nikdo jistič nezapnul.

 • Zakryjte všechny živé vodiče.

 • Před demontáží si vyfotografujte původní zapojení vypínače. Vodiče modulu nástěnného vypínače Hue se obecně zapojují na stejná místa na samotném vypínači, zatímco původní vodiče z elektrické sítě domácnosti budou zakončeny svorkou.

 • Pozor! Modul nástěnného vypínače Hue může začít blikat, pokud dojde k náhodnému kontaktu (například pokud se dotknou přiložené vodiče nebo po připojení jednou stisknete vypínač). Jestliže k tomu dojde, je bezpečné pokračovat ve fyzické instalaci. Po dokončení instalace nastavte modul nástěnného vypínače Hue Wall Switch v aplikaci Hue.

Vnitřní a venkovní pohybové senzory Philips Hue

Chytrá světla Philips Hue lze automaticky zapínat pohybem díky pohybovým senzorům. Můžete si vybrat mezi vnitřním či venkovním. Oba dva jsou bezdrátové a jsou napájeny bateriemi.

Základní informace o senzorech Philips Hue:

 • Vnitřní i venkovní senzory vyžadují připojení přes můstek Hue Bridge (prodáván samostatně)

 • Lze je umístit kamkoliv

 • Snadná instalace

 • Bezdrátová montáž

 • Napájení z baterií

 • Automatizace světel

 • Venkovní senzor je odolný vůči vlivům počasí (krytí IP54)

Vnitřní pohybový senzor Hue Motion Sensor

Interiérový senzor pohybu Hue umožňuje podle denní doby přizpůsobit, která světla se rozsvítí a v jaké intenzitě. Během večera můžete senzor pohybu nastavit tak, aby rozsvěcel jemné noční osvětlení s nízkou intenzitou, které vám pomůže s orientací za tmy. Naopak během dne můžete v domácnosti rozsvěcet ostré jasné světlo, které se bude hodit při práci.


Clanek-15_07-(Kopirovat).jpgClanek-15_08-(Kopirovat).jpg

Je napájen na 2 ks AAA baterií a můžete jej umístit například na polici či komodu, namontovat jedním vrutem na stěnu nebo strop, případně jej umístit na jakýkoli magnetický povrch.

Obsahuje senzor denního světla, který automaticky vyhodnocuje, zda je v okolí dostatek denního světla a zda je potřeba rozsvítit světla Philis Hue či nikoliv. Světelnou citlivost si můžete přizpůsobit dle svých preferencí v mobilní aplikaci Hue.

Venkovní senzor pohybu Hue Outdoor Motion Sensor

Venkovní senzor Hue Outdoor Motion Sensor se snadno montuje a je také plně bezdrátový. Instalaci zvládnete i bez elektrikáře. Stačí senzor vybalit, nastavit jej pomocí aplikace a namontovat kamkoliv chcete. Konfigurování senzoru a nastavení citlivosti na denní světlo či pohyb se rovněž provádí v aplikaci Philips Hue.

Můžete jej upevnit na stěnu, do vnitřního rohu nebo na vnější roh, případně na sloupek. K montáži lze využít také tyč nebo okap. Montážní příslušenství je součástí balení.

Clanek-15_05-(Kopirovat).jpgClanek-15_06-(Kopirovat).jpg

Venkovní senzor Philips Hue je speciálně navržen k použití v exteriéru. Je vybaven krytím IP54Ochrana před prachem a dotykem drátem; voděodolnost před stříkající vodou. Využívané pro venkovní osvětlení. Vhodné i pro použití v interiérech se zvýšenou prašností a vlhkostí – dílny, průmyslové provozy, parkovací domy a garáže., což znamená, že je chráněn proti vodě stříkající z jakéhokoli směru. Tento výrobek vydrží silný déšť a další nepříznivé povětrnostní podmínky.

Díky širokému zornému úhlu a rozsahu detekce je možné zachytit jakýkoli pohyb v blízkosti vašeho domova. Slouží tedy jako bezpečnostní prvek, který snadno odradí zloděje tím, že automaticky zapne venkovní světla. V aplikaci lze nastavit, že senzor bude rozsvěcet i vnitřní svítidla Philips Hue, což vyvolá dojem, že jste právě doma, i když tomu tak není.

Také si můžete vybrat, která světelná scéna nebo které nastavení světla se má spustit. Integrovaný senzor „od svítání do soumraku“ zajišťuje, že se budou vaše světla zapínat pouze tehdy, když je venku skutečně tma, což pomáhá šetřit elektrickou energii.


Můžu dočasně vypnout senzor pohybu Hue?

Ano, můžete ho vypnout v aplikaci Philips Hue:

 1. Přejděte na kartu Nastavení.

 2. Klepněte na možnost Příslušenství.

 3. Přepněte senzor, který chcete deaktivovat, do vypnuté polohy.

Chcete-li senzor znovu zapnout, jednoduše přepínač přepněte zpět do zapnuté polohy.

Můžu senzor pohybu Hue používat v exteriéru?

Senzor Hue Motion je určen pouze pro použití v interiéru. Senzor Hue Outdoor je odolný vůči vlivům počasí a vhodný pro použití v exteriérech.

Co znázorňuje LED dioda na senzoru pohybu Hue?

LED indikátor se nachází těsně pod horním krytem a může mít různé barvy: 

 • Bliká oranžově: Senzor je připraven na připojení k Hue Bridge.

 • Bliká zeleně: Senzor byl nalezen aplikací Hue.

 • Krátké oranžové bliknutí při detekci pohybu *: Baterie je slabá.

 • Krátké červené bliknutí při detekci pohybu *: Baterie je téměř vybitá.

 • Dlouhé červené bliknutí při detekci pohybu *: Senzor nemůže komunikovat s Hue Bridge. **


* Objeví se pouze při první detekci pohybu po alespoň 15 sekundách bez pohybu.
** Pokud k tomuto problému dochází často, zkuste změnit kanál ZigBee v aplikaci Hue: přejděte do části Nastavení > Hue Bridge > Kanál ZigBee > Změnit kanál a postupujte podle pokynů na displeji.

Kam mám umístit senzor pohybu Hue?

Ilustrované pokyny pro umístění v různých typech místností naleznete v Průvodci instalací v aplikaci Hue.

Pokud jste už senzor pohybu umístili a přidali do aplikace Hue, můžete upravit jeho citlivost na pohyb restartováním senzoru v testovacím režimu:

 1. Přejděte na kartu Nastavení.

 2. Klepněte na možnost Příslušenství.

 3. Vyberte senzor pohybu Hue.

 4. Klepněte na možnost Citlivost na pohyb v dolní části obrazovky. Tím se senzor restartuje v testovacím režimu, což vám poskytne okamžitou zpětnou vazbu o detekčních schopnostech senzoru tam, kde je aktuálně umístěn. Testovací režim ukončíte opuštěním obrazovky Citlivost na pohyb.

Zdroj dat: https://www.philips-hue.com/cs-cz/support/faq

SpinnerČekejte
Tato webová stránka používá cookies
Abychom Vám dopřáli co nejlepší používání našeho webu, ukládáme do Vašeho prohlížeče malé soubory - cookies. Ty slouží k tomu, aby se Vám s webem dobře pracovalo, abychom mohli vyhodnocovat jeho návštěvnost a případně Vám usnadnili návrat k nám pomocí přesně cílené reklamy. Podle zákona některé typy cookies můžeme ukládat jen s Vaším souhlasem.