Philips Hue příslušenství a jeho výhody (1. část)

Příslušenství Philips Hue je důležité pro ty, kteří chtějí systém Philips Hue užívat naplno a to se všemi jeho funkcemi. Stane se vaším pomocníkem a poradí vám, jak si s inteligentním osvětlením Hue ještě více vyhrát a usnadnit si jeho kontrolu.

Nejdříve si zopakujeme výhody, které nám tento systém přináší:

 1. Intuitivní ovládání a automatizace: Systém Philips Hue nám umožňuje ovládat světla pomocí chytrých zařízení, jako jsou mobilní telefony, tablety nebo hlasoví asistenti. Díky tomu můžeme ve svém domě či na zahradě vytvářet různé scény, nastavit časovače, nebo využívat pohybové senzory k automatizaci osvětlení.

 2. Nepřeberné množství nastavení: Umožňuje nám přizpůsobit barvu, jas, teplotu světla a další parametry světel pomocí aplikací nebo ovladačů Philips Hue a vytvořit si tak atmosféru podle nálady či potřeby, ať už se jedná o relaxaci, koncentraci, nebo společenskou událost.

 3. Integrace s dalšími systémy a službami: Philips Hue můžeme propojit s dalšími zařízeními chytrého domu, jako jsou televize, monitory, inteligentní reproduktory, nebo bezpečnostní kamery. Tento systém spolupracuje s hlasovými asistenty Amazon Alexa, Siri či Google Assistant, dále s chytrými domácnostmi IFTTT či Samsung SmartThings, nebo například s aplikacemi Spotify, Matter a Razer.

 4. Úspora energie: Philips Hue využívá LED technologii, která je energeticky úsporná. To nám pomáhá snížit spotřebu energie a přispět k ochraně životního prostředí. Kromě toho můžeme nastavovat různé časovače nebo senzory pohybu, které pomáhají minimalizovat zbytečné používání osvětlení.

 5. Bezpečnost: Philips Hue nabízí možnost automatického zapínání a vypínání světel, které může simulovat naší přítomnost doma. To zvyšuje bezpečnost a může odstrašit potenciální zloděje.

Celkově lze říci, že příslušenství Philips Hue přináší uživatelům kontrolu, pohodlí, flexibilitu a možnosti personalizace svého osvětlení a přispívá k využívání chytrých funkcí v domácnosti.

Mezi základní příslušenství Philips Hue patří:


V dnešním článku si řekneme základní funkce a hlavní výhody můstku Hue Bridge, stmívače Hue Dimmer Switch a ovladače Hue Tap Dial Switch.

 

Hue Bridge

Hue Bridge je mozkem celého systému. Funguje díky signálu Wi-Fi. Stačí jej připojit do elektrické sítě a k vašemu domácímu Wi-Fi routeru. Celý systém se poté ovládá přes mobilní aplikaci Philips Hue. Můstek Bridge využívá k ovládání světel a příslušenství spolehlivou nízkoenergetickou technologii ZigBee, která se aktualizuje automaticky a všechny nové aktualizace se promítají i do vašeho chytrého osvětlení Hue. Své domácí osvětlení budete mít pod kontrolou kdykoli a kdekoli na světě.

Philips Hue Bridge vám nabízí tyto funkce:

 • Ovládání až 50 svítidel a 12 příslušenství skrze aplikaci v telefonu

 • Změnu barvy a intenzity osvětlení

 • Ovládat své chytrého osvětlení na dálku

 • Nastavovat časovače pro automatické zapnutí a vypnutí světel

 • Ovládat světla pomocí hlasových asistentů

 • Nastavit rutiny tak, aby se světla chovala podle vašeho denního rozvrhu

 • Synchronizovat světla s obrazem nebo hudbou


Mohu ovládat dva samostatné systémy Hue pomocí jednoho zařízení?

Ano. V části Nastavení > Zařízení Hue Bridge si můžete zvolit, která zařízení Bridge chcete ovládat. Nemůžete však ovládat více než jedno zařízení Bridge současně.

Co znázorňují jednotlivé LED kontrolky na zařízení Hue Bridge?

 • Kontrolka napájení (vlevo): Napájecí adaptér je připojen.

 • Síťová kontrolka (uprostřed): Zařízení Hue Bridge je úspěšně připojeno k síti routeru.

 • Kontrolka portálu Hue (vpravo): Zařízení Hue Bridge je úspěšně připojeno k internetu.

 • Kontrolka Zigbee (modrý kroužek kolem tlačítka): Komunikace ZigBee je aktivní a navázána.


K čemu slouží tlačítko „Obnovit tovární nastavení“ na zadní straně zařízení Hue Bridge?

Stisknutím a podržením tlačítka „Obnovit tovární nastavení“ obnovíte tovární nastavení, což znamená, že se odstraní všechny předchozí předvolby a konfigurace – vaše scény, rutiny, widgety a konfigurace místnosti. Je možné, že žárovky a světla, které byly nalezeny pomocí funkce automatického vyhledávání, bude nutné znovu připojit ručním zadáním sériových čísel.

Důrazně doporučujeme obnovit tovární nastavení pouze v případě, že o to požádá zástupce zákaznické podpory!

Je možné pomocí aplikace Philips Hue ovládat více než jedno zařízení Hue Bridge?

Ano, ale nemůžete ovládat více než jedno zařízení Bridge současně. Mezi zařízeními Bridge můžete přepínat v části Nastavení > Zařízení Hue Bridge.

Pokud používám aplikaci Philips Hue Bluetooth, můžu i nadále používat zařízení Bridge?

Ano. Všechny výrobky Philips Hue Bluetooth můžete používat i se zařízením Philips Hue Bridge. Philips Hue Bridge i nadále zůstává srdcem systému a umožní vám naplno využívat všechny funkce a výhody zařízení Philips Hue.

Do nejnovějších žárovek a světel byla přidána funkce Bluetooth, protože jde o jednoduchý způsob, jak začít používat systém Philips Hue pouze s několika světly v jedné místnosti. Je to ideální varianta pro začátečníky. Můžete začít se světly Bluetooth a poté přejít na zařízení Hue Bridge a získat tak úplný přístup ke všem funkcím systému Philips Hue.


Clanek-14_11-(2).png     Clanek-14_12-(1).png


Hue Dimmer Switch

Jedná se o bezdrátový ovladač se stmívačem umožňující snadné ovládání až 10 chytrých LED světel a žárovek Philips Hue (a to bez připojení k Hue Bridge). Pro pokročilé nastavení je potřeba dokoupit Philips Hue Bridge.

Hue Dimmer Switch nabízí tyto funkce:

 • Přepínání mezi přednastavenými světelnými scénami

 • Plynulá regulace jasu

 • Lze jej připevnit na stěnu či magnetický povrch

 • Bezdrátová montáž

 • Napájení z baterií

S tímto stmívačem Hue budete mít všechna svá chytrá světla Philips Hue pod kontrolou. Jedním dotykem tlačítka můžete okamžitě ztemnit nebo rozjasnit místnost, vypnout či zapnout světla nebo nastavit světelnou scénu.

Stisknutím tlačítka Hue můžete přepínat mezi čtyřmi přednastavenými světelnými schématy – Read (Čtení), Relax (Relaxace), Energize (Povzbuzující) a Concentrate (Koncentrace).

Pokud si chcete scény přizpůsobit, spárujte ho s Philips Hue Bridge a přidejte si oblíbené světelné scény nebo si nastavte to osvětlení podle denní doby. Po spárování s můstkem budete moci ovládat samotná světla, místnosti nebo celé zóny.

Jak nastavit stmívačStmívače - slouží k plynulému rozsvěcování a zhasínání svítidel, je potřeba si dát pozor na LED zdroje, protože všechny stmívače s nimi nemusí být kompatibilní. Hue Dimmer Switch?

Existují dva způsoby, jak připojit stmívačStmívače - slouží k plynulému rozsvěcování a zhasínání svítidel, je potřeba si dát pozor na LED zdroje, protože všechny stmívače s nimi nemusí být kompatibilní. Hue k systému: pomocí Hue Bridge nebo pomocí Bluetooth.

Připojení pomocí Hue Bridge

1. Otevřete aplikaci Hue
2. Přejděte na kartu Nastavení a klepněte na záložku Příslušenství
3. Klepněte na možnost Přidat příslušenství
4. Klepněte na možnost Hue Dimmer Switch
5. Pokud má ovladač plastový proužek vyčnívající z prostoru pro baterie, vytáhněte ho! Poté by měl blikat oranžově. Pokud nemá plastový proužek nebo nebliká, stiskněte a podržte tlačítko nastavení na zadní straně stmívače, dokud nezačne blikat.
6. Jakmile aplikace Philips Hue ovladač najde, postupujte podle pokynů na obrazovce. Budete si moci vybrat, která místnost nebo zóna se s ovladačem ovládá, a také funkci jednotlivých tlačítek.

Připojení pomocí Bluetooth

1. Podržte ovladač u světla, které chcete ovládat, a zůstaňte ve vzdálenosti do 15 cm od světla.
2. Stiskněte a podržte tlačítko zapnutí po dobu tří sekund, dokud nezačne blikat zelené světlo.
3. To samé opakujte až pro 10 světel či žárovek.
4. Chcete-li odstranit světlo z ovladače Hue, opakujte stejný postup, ale podržte tlačítko vypnutí na 10 sekund.


Clanek-14_05-(Kopirovat)-(2).JPG       Clanek-14_06-(Kopirovat)-(1).JPG

Kolik světel mohu ovládat pomocí stmívače Hue Dimmer Switch?

Pomocí jednoho stmívače Hue Dimmer Switch můžete ovládat až 50 světel Hue za předpokladu, že je připojen k Hue Bridge a světla jsou umístěna nejvýše ve dvou místnostech. Pro zajištění rychlé odezvy systému Hue můžete stmívačStmívače - slouží k plynulému rozsvěcování a zhasínání svítidel, je potřeba si dát pozor na LED zdroje, protože všechny stmívače s nimi nemusí být kompatibilní. Hue Dimmer Switch používat pouze ve dvou místnostech současně.

Pokud stmívačStmívače - slouží k plynulému rozsvěcování a zhasínání svítidel, je potřeba si dát pozor na LED zdroje, protože všechny stmívače s nimi nemusí být kompatibilní. používáte samostatně bez připojení k Hue Bridge, je možné ovládat najednou až 10 světel či žárovek Philips Hue.

Co mohu ovládat pomocí stmívače Philips Hue Dimmer switch?

Hue Dimmer Switch lze používat dvěma způsoby v závislosti na tom, zda máte zařízení Hue Bridge a aplikaci Philips Hue či nikoliv.

Samostatný režim:

Při zakoupení stmívače Hue Dimmer Switch jako součást sady svítidla Philips Hue bude fungovat v samostatném režimu. To znamená, že může ovládat žárovku nebo svítidlo, se kterým byl dodán, včetně zapínání/vypínání, stmívání a zjasňování. Pokud jste jej zakoupili se svítidlem White Ambiance nebo White and Color Ambiance, budete také moci přepínat mezi čtyřmi světelnými schématy: Čtení, Relaxační, Povzbuzující a Soustředění. Barvu světla nebude možné měnit nad rámec přednastavených světelných schémat.

Při připojení k zařízení Hue Bridge:

Chcete-li získat více funkcí, můžete stmívačStmívače - slouží k plynulému rozsvěcování a zhasínání svítidel, je potřeba si dát pozor na LED zdroje, protože všechny stmívače s nimi nemusí být kompatibilní. Dimmer Switch připojit k aplikaci Hue a Hue Bridge. Po spárování se systémem chytrého osvětlení může stmívačStmívače - slouží k plynulému rozsvěcování a zhasínání svítidel, je potřeba si dát pozor na LED zdroje, protože všechny stmívače s nimi nemusí být kompatibilní. Hue Dimmer Switch ovládat až 50 světel Hue najednou a to až ve dvou místnostech. Můžete k němu také přiřadit své vlastní scény, mezi kterými budete moci přepínat.

Hue Tap Dial Switch

Jedná se o všestranný bezdrátový ovladač se 4 tlačítky a otočným ovládáním, který je k dostání v bílé či černé barvě. Každým tlačítkem můžete ovládat až tři místnosti nebo zóny a otáčením vnějšího prstence měníte jas světel. Ovladač můžete připevnit na zeď pomocí lepicí pásky na zadní straně, dát na jakýkoliv magnetický povrch nebo ho můžete snadno vyjmout ze základny a používat jako dálkové ovládání.

Hue Tap Dial Switch má tyto výhody:

 • Bezdrátová montáž

 • Plynulá regulace světla

 • Napájení z baterií

 • Možnost namontovat kdekoli

 • Snadný přístup ke světelným scénám

Zmíněná tlačítka vypínače si můžete nakonfigurovat prostřednictvím aplikace Philips Hue. Snadno si tak nastavíte místnosti, které budete tlačítky ovládat. V aplikaci si dokonce můžete nastavit i světelné scény, které danými tlačítky vytvoříte. Na výběr jsou vám k dispozici již přednastavené scény, anebo si v aplikaci můžete vytvořit scénické osvětlení podle svých představ. Pokud chcete dosáhnout přesných úrovní osvětlení, otáčením prstence na ovladači světla plynule ztlumíte nebo rozjasníte. Čím rychleji otáčíte prstencem, tím rychleji se intenzita světla reguluje.

Jak připojit vypínač Tap Switch k Hue Bridge?

1. Otevřete aplikaci Hue
2. Přejděte na kartu Nastavení a klepněte na záložku Příslušenství
3. Klepněte na možnost Přidat příslušenství
4. Klepněte na možnost spínač Hue Tap
5. Jakmile aplikace Hue spínač najde, budete moci zvolit, kterou místnost nebo zónu bude spínač ovládat, a také funkci jednotlivých tlačítek.


Clanek-14_08-(Kopirovat).JPG      Clanek-14_07-(Kopirovat).jpg

Mohu ovládat světla ve více místnostech pomocí příslušenství, jako je stmívačStmívače - slouží k plynulému rozsvěcování a zhasínání svítidel, je potřeba si dát pozor na LED zdroje, protože všechny stmívače s nimi nemusí být kompatibilní. Dimmer Switch nebo vypínač Tap Switch?

Ano. V části Nastavení příslušenství můžete vybrat více místností. Příslušenství můžete dokonce nakonfigurovat na různé scény v jednotlivých místnostech.

Mohu stmívačStmívače - slouží k plynulému rozsvěcování a zhasínání svítidel, je potřeba si dát pozor na LED zdroje, protože všechny stmívače s nimi nemusí být kompatibilní. Hue Dimmer Switch nebo vypínač Tap Switch používat k ovládání venkovních světel?

Ano, oba dva vypínače můžete nastavit pro použití s exteriérovými světly Hue. Nicméně tato příslušenství jsou certifikovány pouze na umístění do interiéru, takže je používejte pouze uvnitř!

V dalším článku si řekneme více informací o zbylém příslušenství Philips Hue. Například se dozvíme, k čemu slouží chytrá zásuvka Hue Smart Plug nebo jak nastavit pohybový senzor Hue.

SpinnerČekejte
Tato webová stránka používá cookies
Abychom Vám dopřáli co nejlepší používání našeho webu, ukládáme do Vašeho prohlížeče malé soubory - cookies. Ty slouží k tomu, aby se Vám s webem dobře pracovalo, abychom mohli vyhodnocovat jeho návštěvnost a případně Vám usnadnili návrat k nám pomocí přesně cílené reklamy. Podle zákona některé typy cookies můžeme ukládat jen s Vaším souhlasem.