Všichni jsme v dětství slýchávali, Rozsviť si, ať si nezkazíš oči. Je to mýtus. Málo světla Vám zrak nezkazí, ale zbytečně ho namáháte. A také toho moc nevidíte. Když si čtete při nekvalitním osvětlení, mozek obtížněji vyhodnocuje informace a méně si toho pamatujete. V oku máme více fotoreceptorů na teplé než na studené vlny.
Pro srovnání uvádíme - plamen svíčky má teplotu 2000 KTeplota chromatičnosti světelného zdroje 2000 K – světlo simulující oranžový svit svíčky, je velmi tlumené a vhodné např. jako jemné noční orientační světlo. .
Slunce má ráno při východu barvu světla na úrovni 1800K-2500K, dopoledne v rozmezí 2700K-3500K a v poledne 4200K-10000K vše v závislosti i na povětrnostních podmínkách a ročním období.
Na druhou stranu modré světlo je součástí přirozeného slunečního svitu. Lidskému oku škodí pouze nadměrný vliv tohoto svitu.
V naší nabídce naleznete svítidla s označením EyeComfortPříčinou únavy zraku bývá často špatné osvětlení. LED osvětlení Philips je navržené a laboratorně testované v souladu s fotobiologickou bezpečnostní normou. Žádné blikání, oslnění, zkreslení barev ani hlučnost. Technologie EyeComfort šetří vaše oči.. Tato svítidla jsou vyrobena v souladu s přísnou technologickou normou a jsou tak zcela bezpečná, neblikají a nezpůsobují nepříjemné oslnění.
Zdroje označené symbolem EyeComfortPříčinou únavy zraku bývá často špatné osvětlení. LED osvětlení Philips je navržené a laboratorně testované v souladu s fotobiologickou bezpečnostní normou. Žádné blikání, oslnění, zkreslení barev ani hlučnost. Technologie EyeComfort šetří vaše oči. mají vysoký stupeň podání barev. Takže vše Vaše oko vnímá a vidí jako za přirozeného denní světla.

 
.  

“Výběr správného osvětlení je velmi důležitý”

 

“Typ osvětlení, které denně používáme, má vliv na kvalitu života. Například barva a intenzita osvětlení během dne může zlepšit naše spánkové vzorce, což může být rozhodující pro pohodu a zdraví. Naopak špatné umělé osvětlení může mít škodlivé účinky na kvalitu života a vést k narušeným spánkovým schématům, nepohodlí očí a dokonce i bolestem hlavy. Výběr správného osvětlení je proto důležitý.”
 

Andrew Stockman, profesor Institutu Oftalmologie
University College London (UCL)