ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Jak nainstalovat

Nacházíte se zde:Úvodní stránka > Jak nainstalovat

5 základních kroků:
  • vždy a za každých podmínek dodržujte bezpečnost práce - zdraví máte jen jedno a rozhodně montáž svítidel není tak jednoduchou činností jak se může zdát, proto dodržení všech podmínek při práci s objekty, které jsou připojeny na elektrický proud je nezbytná
  • pokud se na to necítíte a pokud nejste natolik technicky zdatní, vždy svěřte montáž vašich svítidel odborníkovi s praxí a certifikátem
  • vždy se držte přiložených návodů, které jsou dodávany ke každému z našich svítidel - platí pro vás i pro vámi objednaného technika
  • před samotnou montáží se vždy ujistěte, že vám v žádném případě nehrozí úraz elektrickým proudem - vypněte všechny pojistky a montujte dle přiloženého návodu
  • po montáži zkontrolujte, zda byla provedena dle přiloženého návodu a dle všeobecných bezpečnostních pokynů, také zkontrolujte, že ani na tělese svítidla ani na přívodních kabelech nehrozí kontakt s elektrickým proudem nebo nehrozí nebezpečí požáru či popálení
Níže je příklad přiloženého návodu:

Číst dále

Systém Click Fix

Pro snadnou montáž svítidel, která byla dřív označnena jako hůře namontovatelná, Philips vyvinul systém Click Fix, který vám usnadní a zpříjemní montáž takto označených světel. 


Systém Click Fix je snadná montáž ve 4 krocích.

Nezapomeňte, že všechny uvedené pokyny k bezpečnosti práce a odborné montáži stále platí. 
 Dálkovým ovladačem

Pokud jste si zakoupili svítidlo LivingColors s dálkovým ovladačem, tak vám určitě přijdte vhod následující stručné vysvětlení jeho funkcí.

Nejdůležitější bod k prvnímu zprovoznění: aby se dálkový ovladač propojil s vaším zakoupeným svítidlem (nebo s více svítidly stejného typu), je nutné přiložit dálkové ovládání těsně ke svítidlu a držet v horní části dálkového ovladače symbol I, nikoli 0, tak dlouho, dokud svítidlo nezačně reagovat a nedá vám najevo zablikáním, že je propojeno. 
 
Krytí IP
 
Upozorňujeme, že svítidla do speciálních místností nebo prostorů musí mít podle českých norem různé stupně krytí. 
Tyto prostory, ať už jsou to venkovní, sklepy, koupelny, by měly být ve vašem projektu či plánu označeny i stupněm krytí. Podle stupně krytí potom tato svítilda nakupujte. Stupeň krytí je vždy řádně označen na obale svítidla. Podle stupně krytí tato svítidla namontujte. 

 

Co vyjadřují uvedené hodnoty IP?

Bezpečnost dětí především

Upozorňujeme, že dětská svítidla společností Philips a Massive jsou nejen hezká a roztomilá, ale také účelná a vysoce bezpečná. Philips myslí na bezpečnost dětí, a proto vybavil svá dětská svítidla úspornými a LED zdroji, u kterých nehrozí přehřátí ani popálení a jsou vyrobena tak, aby v žádném případě nebyl dětem umožněn přístup k elektrickému vodiči. Pro váš pohodlný nákup a bezpečnosti vašich dětí jsou všechna tato svítidla označena jasným piktogramem:

určeno pro děti 
Instalace zápustných svítidel
 
Funkční osvětlení je osvětlení, které zapouštíte do různých podhledových materiálů (sádrokarton, dřevo, sádra....). Nejdůležítější věcí je, se ujistit, že máte dostatečný prostor mezi stropem a podhledem na montáž vámi vybraných svítidel, na jejich bezpečné ochlazení a případně na výměnu zdroje.  Pro hořlavé povrchy jsou naše svítidla označena, jednak na svítidlu i na obale, jasným symbolem F. Pokud nenajdete na svítidle symbol F, není vhodné k montáži na hořlavý povrch. 
Určitě je naší výhodou, že v katalozích, na obalech a na našich stránkách najdete piktogramy s jasně uvedenými rozměry pro pohodlnou montáž - jak výkruže, tak hloubku světla. 

Solární osvětlení
 
Solární svítidla Philips myGarden Solar jsou napájena pouze slunečním svitem. Tzn., že v průběhu dne shromažďují sluneční energii a tuto energii pak plně využijí v průběhu večera a noci. 

Existují dva základní typy solárního osvětlení:Světelné zdroje 
 
Pokud si vyberete svítidlo z kolekce domácího osvětlení společnosti Philips (pro zjednodušení jsou to všechna svítidla Philips určena pro vaše byty a domy), jsou tato svítidla nebo jejich balení opatřena kvalitním buď integrovaným nebo vyměnitelným zdrojem Philips, které má originální balení a platí na ně plná záruka.  

Navštivte osobně naše LED centrum

2 000 m2 bez jediného neúsporného svítídla